Řezání laserem

Pro řezání laserem využíváme laserové stroje BALLIU, LT 9 Combo a LS5 ADIGE-SYS

 • výkon 3000 W
 • řezná plocha 3000x1500 mm
 • přesnost ± 0,1 mm

Dále máme dva nové lasery od společnosti ADYGE-SYS, LT 9 Combo a LS 5. Tyto technologie nám umožňují řez trubek o kruhovém, čtvercovém a obdélníkovém průřezu včetně otevřených profilů a plechu o variabilních rozměrech, dělení vysoko odrazivých materiálů typu hliník, měď, mosaz, bronz, ocel a možnosti opracování otevřených profilů typu C, U ,L a pásoviny, včetně software pro programování ve 3D.

Řezání trubek a profilů laserem provádíme pomocí Balliu LM series a LT 9 combo lasery.

Výhody řezání trubek a profilů laserem jsou:

 • vysoká přesnost řezu bez otřepů
 • minimální odpad materiálů
 • zpracování trubky do průměru 225 mm, čtvercové, obdélníkové a jiné profily s délkou strany až 160/200 mm
 • maximální délka 6500 mm

Laserové řezání těchto materiálů:

 • oceli konstrukční, uhlíkové a nízkolegované do tloušťky 20 mm
 • oceli legované, korozivzdorné (nerez) do tloušťky 8 mm
 • slitiny hliníku do tloušťky 6 mm

Držíme široký sortiment materiálů skladem - nerez, hliník, pozink, eloxovaný pozink, železa, vše v různých tloušťkách a formátech.

Cena je závislá na tloušťce materiálu, počtu pr opalů, složitosti geometrie a množství, případně na dlouhodobé sériové spolupráci. Na základě Vaší poptávky Vám rádi a velice rychle zpracujeme přesnou cenovou nabídku. Poptávka by měla obsahovat výkres, tloušťku a kvalitu materiálu, počet kusů, sériovost a kontakt. Můžete ji poslat faxem, nejlépe mailem s příponou .dxf nebo .dwg.

2D pálení
Provádíme přesné a kvalitní řezání laserem na nejmodernějším CNC stroji.

Laserové řezání a pálení laserem provádějí zkušení odborníci s bohatými zkušenostmi. Výhodou CNC řezání laserovým paprskem jsou především velká přesnost, čistý řez bez zbytečných odpadů a flexibilita tvarů vyráběných dílů.

Laserem řežeme nerezových, ocelové, hliníkové a pozinkované plechy ve velkým 3000 x 1500mm, středním 2500 x 1250mm a malým 2000 x 1000mm formátů.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

3D pálení
3D pálení
Provádíme laserové řezání trubek a profilů o průměru od 10 do 250mm.

Při průměru od 10mm do 225 mm dělíme profily do max. délky 6,5m. Při průměru nad 225 mm do 250 mm je max. délka profilu limitována délkou 3 metry.

Standartně řežeme profily z:

 • nerezi
 • slitin hliníku
 • pozinku
 • železa

Máme možnost laserového zpracování trubek kruhového, čtvercového, obdélníkového průřezu v rámci rozměrových mezí popsaných v následující tabulce v plně automatizovaném režimu.

Výkony, kterých lze dosáhnout prostřednictvím tohoto systému jsou významné jak z hlediska produktivity, tak z hlediska přesnosti, kde se, v dané oblasti využití, nemusí obávat srovnání se systémy, specializovanými pouze na zpracování trubky.

Rozměry Min Max
Kruhový (průměr) 16 mm 225 mm
Čtvercový 16x16 mm 160x160 mm
Obdelníkový 16x16 mm 200x100 mm

Tloušťka stěny profilu je limitována složitostí řezu a typem materiálu.

Gravírování

Gravírování je moderní laserová technologie založená na odpaření materiálu do hloubky v řádu mikrometrů. Gravírováním lze tak vytvořit logo, ornament či nápis atd. Profily a trubky lze glavírovat taky např. distanční glavíry, glavírovací čáry.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

LT9 COMBO laser
LT9 COMBO Laser
Obecný popis:

Kombinované CNC centrum LT 9 Combo pro řezání a děrování kovů, který společnost KLEMAT CZ pořídila v roce 2013, splňuje nejnovější parametry (požadavky):

 • systém pro laserový řez trubek o kruhovém, čtvercovém a obdélníkovém průřezu včetně otevřených profilů a plechu o variabilních rozměrech
 • automatické systémy nakládání trubek i plechů
 • zdroj laseru na bázi optických vláken pro možnost dělení vysoko odrazivých materiálů typu hliník, měď, mosaz, bronz, ocel
 • možnost zpracování trubek v plně automatickém režimu včetně nakládání, délkového měření až do délky 6500mm
 • možnosti opracování otevřených profilů typu C, U ,L a pásoviny, včetně software pro programování ve 3D , s možností vybírání ohybových řezů
 • rozměry stolů pro řezání plechu od 3.000x1.500 mm
 • dělení plechu až do max. síly 25 mm (běžná ocel)

Tento stroj kombinují možnost laserového řezání z plechu a trubek i profilů na jediném stroji při maximálním čase potřebném pro změnu při přechodu z plechu na trubky do 5 minut.

Zpracování trubky:

Práce s trubkami a profily je pak velmi produktivní (práce s celou délkou tyče vedenou ve dvou lunetách) ve srovnání s konkurenčními produkty na trhu. Systém LT9 COMBO umožňuje laserové zpracování trubek kruhového, čtvercového, obdélníkového průřezu v rámci rozměrových mezí popsaných v následující tabulce v plně automatizovaném režimu. Výkony, kterých lze dosáhnout prostřednictvím tohoto systému jsou významné jak z hlediska produktivity, tak z hlediska přesnosti, kde se v dané oblasti využití nemusí obávat srovnání se systémy, specializovanými pouze na zpracování trubky.

Rozměry Min Max
Kruhový (průměr) 16 mm 225 mm
Čtvercový 16x16 mm 160x160 mm
Obdelníkový 16x16 mm 200x100 mm

Zpracování plechu:

Systém LT 9 COMBO umožňuje řezání plechu o různých rozměrech v poměru ke zvolenému nakládacímu modulu s výkony maximální úrovně z hlediska kvality, spolehlivosti a produktivity. Přítomnost kompletní databáze spolehlivých řezných parametrů pro všechny hlavní tloušťky a materiály je zárukou vysoké jakosti a opakovatelnosti v čase.

LS5 laser
LS5 laser

V roce 2014 společnost KLEMAT CZ pořídila LS 5 modulární systém pro laserový kompletní řez plechu s přípravou k instalaci přídavného modulu pro laserové zpracování trubek. Toto je vláknový (FIBRA) laserový zdroj IPG - YLS 3000. Jmenovitý výkon: 3000 W

Zpracovávaný materiál:

 • maximální rozměry zpracovávaného materiálu plechů o rozměrech minimálně 3000 x1500 mm
 • maximální tloušťka zpracovávaného materiálu (plechu) minimálně 15 mm

Laser LS 5 má dvojice automaticky výměnných stolů pro opracování plechů, zdroj laseru na bázi optických vláken bez pohyblivých částí a bez nutnosti pravidelných servisních prohlídek.

Díky tomu máme možnost dělení vysoko odrazivých materiálů typu hliník, měď, mosaz, bronz, ocel a nerezová ocel.

EAGLE iNspire

EAGLE iNspire je v současnosti naprosto bezkonkurenčně nejrychlejší laser na světe, který si od konkurence drží odstup minimálně o jednu třídu. Jedná sa o vysokodynamické a produktivní high-end laserové řezací centrum, které se vyznačuje těmito vlastnostmi:

 • Jako jediné laserové centrum ve své kategorii používá výhradně lineární pohony ve všech třech osách X / Y / Z. Ztrátové časy při polohování jsou eliminovány na nejnižší míru díky simultání rychlosti až 350 m/min a zrychlení os 60 ms-2 (6g)
 • Rám stroje je zhotoven jako odlitek z polymerbetonu (syntetický granit), který má až stonásobně vyšší koeficient tlumení vibrací a desetinásobně nižší tepelnou délkovou roztažnost ve srovnání s ocelovým rámem
 • Řezací most s řeznou hlavou je velmi tuhá, karbón – kevlarová konstrukce s maximální tuhostí a extrémně nízkou hmotností. Taková konstrukce má pozitívní dopad především na přesnost řezání a bezkonkurenční dynamiku os
 • Řezací hlava eVa je kompletně vyvinuta firmou EAGLE. Od samotného počátku byla koncipována pro povnolátkový laser, je tedy dokonale utěsněná a zároveň se vyznačuje nejvyšší vzdáleností ochranného sklíčka a tedy i čočky nad plechem, což má pozitivní dopad na jeho životnost
 • Pevnolátkové zdroje firmy IPG Photonics poskytují maximální možný výkon, účinnost a provozní spolehlivost. V nabídce je celé spektrum zdrojů od 1 kW až po 20 kW. Zdroje mají i integrované chlazení od IPG Photonics
 • K další redukci ztrátových časů dochází při extrémně rychlé výměně paletových stolů, kde jejich celková výměna trvá 9 sekund pro formát

Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko 'Souhlasím se vším'.