Řezání laserem

Nejmodernější laserové řezací technologie nám zajišťují především velkou pružnost a flexibilitu ve výrobě. Díky jejich obrovské produktivitě a kapacitě ve výrobě, jsme schopni plnit zakázky (i velkého rozsahu) prakticky okamžitě a to v řádu dnů.

Pro řezání laserem využíváme laserové stroje LT9 5kW, LT 9 Combo 3KW, LC5 ADIGE-SYS pro řezání plechů a profilů, LT8.2 pro řezání trubek a profilů, Eagle iNspire 20kW včetně kompletní atomatizace a skladovací věže a v neposlední řádě Eagle eVision 20kW laserové řezací centrum.

Naše trubkové lasery nám umožňují řež trubek o kruhovém, čtvercovém, obdelníkovém průřezu, včetně otevřených profilů typu C, U ,L a pásoviny a dalších speciálních profilů na přání zákazníka. Všechny profily dokážeme řezat pod úhlem, stroj LT8.2 je vybaven 3D řeznou hlavou. Dokážeme řezat i vysoko odrazivé materiály typu hliník, měď, mosaz, bronz, ocel a jiné.

Výhody řezání trubek a profilů laserem jsou:

 • vysoká přesnost řezu bez otřepů
 • minimální odpad materiálů
 • zpracování trubky do průměru 240 mm, čtvercové, obdélníkové a jiné profily s délkou strany až 200/200 mm
 • maximální délka tyče 6500 mm
 • maximální váha kusu – 42 kg na metr

Laserové řezání plechů provádíme prakticky téměř do všech kovových materiálů. Řezání provádíme ve většině případů dusíkem a to i materiálů větší tloušťky, tak aby na dílech – řezné hraně nevznikala oxidační vrstva, kterou je nutno pro následné operace jako svařování, lakování, aj. pískovat případně brousit. Tímto zároveň dochází ke snížení prohřívání a kroucení materiálů. Ve většině případů není nutno díly po pálení rovnat. Tímto dochází ke značné úspoře ve výrobě zejména eliminace některých následných operací.

 • oceli konstrukční, uhlíkové a nízkolegované do tloušťky 50 mm
 • oceli legované, korozivzdorné (nerez) do tloušťky 50 mm
 • slitiny hliníku do tloušťky 50 mm
 • odrazivé materiály měď, bronz, mosaz, pocínované plechy, aj.

Držíme široký sortiment materiálů skladem - nerez, hliník, pozink, eloxovaný pozink, železa zejména jakostí S235 a S355, vše v různých tloušťkách a formátech.

Cena je závislá na tloušťce materiálu, počtu propalů, složitosti geometrie a množství, případně na dlouhodobé sériové spolupráci. Na základě Vaší poptávky Vám rádi a velice rychle zpracujeme přesnou cenovou nabídku. Poptávka by měla obsahovat výkres ve formátu DXF nebo DWG, popřípadě model STP, tloušťku a jakost materiálu, počet kusů, sériovost a kontakt.

2D pálení
Provádíme přesné a kvalitní řezání laserem na nejmodernějším CNC stroji.

Laserové řezání a pálení laserem provádějí zkušení odborníci s bohatými zkušenostmi. Výhodou CNC řezání laserovým paprskem jsou především velká přesnost, čistý řez bez zbytečných odpadů a flexibilita tvarů vyráběných dílů.

Laserem řežeme nerezových, ocelové, hliníkové a pozinkované plechy ve velkým 3000 x 1500mm, středním 2500 x 1250mm a malým 2000 x 1000mm formátů.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

3D pálení
3D pálení
Provádíme laserové řezání trubek a profilů o průměru od 10 do 250mm.

Při průměru od 10mm do 225 mm dělíme profily do max. délky 6,5m. Při průměru nad 225 mm do 250 mm je max. délka profilu limitována délkou 3 metry.

Standartně řežeme profily z:

 • nerezi
 • slitin hliníku
 • pozinku
 • železa

Máme možnost laserového zpracování trubek kruhového, čtvercového, obdélníkového průřezu v rámci rozměrových mezí popsaných v následující tabulce v plně automatizovaném režimu.

Výkony, kterých lze dosáhnout prostřednictvím tohoto systému jsou významné jak z hlediska produktivity, tak z hlediska přesnosti, kde se, v dané oblasti využití, nemusí obávat srovnání se systémy, specializovanými pouze na zpracování trubky.

Rozměry Min Max
Kruhový (průměr) 16 mm 225 mm
Čtvercový 16x16 mm 160x160 mm
Obdelníkový 16x16 mm 200x100 mm

Tloušťka stěny profilu je limitována složitostí řezu a typem materiálu.

Gravírování

Gravírování je moderní laserová technologie založená na odpaření materiálu do hloubky v řádu mikrometrů. Gravírováním lze tak vytvořit logo, ornament či nápis atd. Profily a trubky lze glavírovat taky např. distanční glavíry, glavírovací čáry.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

LT9 COMBO laser
LT9 COMBO Laser
Obecný popis:

Kombinované CNC centrum LT 9 Combo pro řezání a děrování kovů, který společnost KLEMAT CZ pořídila v roce 2013, splňuje nejnovější parametry (požadavky):

 • systém pro laserový řez trubek o kruhovém, čtvercovém a obdélníkovém průřezu včetně otevřených profilů a plechu o variabilních rozměrech
 • automatické systémy nakládání trubek i plechů
 • zdroj laseru na bázi optických vláken pro možnost dělení vysoko odrazivých materiálů typu hliník, měď, mosaz, bronz, ocel
 • možnost zpracování trubek v plně automatickém režimu včetně nakládání, délkového měření až do délky 6500mm
 • možnosti opracování otevřených profilů typu C, U ,L a pásoviny, včetně software pro programování ve 3D , s možností vybírání ohybových řezů
 • rozměry stolů pro řezání plechu od 3.000x1.500 mm
 • dělení plechu až do max. síly 25 mm (běžná ocel)

Tento stroj kombinují možnost laserového řezání z plechu a trubek i profilů na jediném stroji při maximálním čase potřebném pro změnu při přechodu z plechu na trubky do 5 minut.

Zpracování trubky:

Práce s trubkami a profily je pak velmi produktivní (práce s celou délkou tyče vedenou ve dvou lunetách) ve srovnání s konkurenčními produkty na trhu. Systém LT9 COMBO umožňuje laserové zpracování trubek kruhového, čtvercového, obdélníkového průřezu v rámci rozměrových mezí popsaných v následující tabulce v plně automatizovaném režimu. Výkony, kterých lze dosáhnout prostřednictvím tohoto systému jsou významné jak z hlediska produktivity, tak z hlediska přesnosti, kde se v dané oblasti využití nemusí obávat srovnání se systémy, specializovanými pouze na zpracování trubky.

Rozměry Min Max
Kruhový (průměr) 16 mm 225 mm
Čtvercový 16x16 mm 160x160 mm
Obdelníkový 16x16 mm 200x100 mm

Zpracování plechu:

Systém LT 9 COMBO umožňuje řezání plechu o různých rozměrech v poměru ke zvolenému nakládacímu modulu s výkony maximální úrovně z hlediska kvality, spolehlivosti a produktivity. Přítomnost kompletní databáze spolehlivých řezných parametrů pro všechny hlavní tloušťky a materiály je zárukou vysoké jakosti a opakovatelnosti v čase.

LS5 laser
LS5 laser

V roce 2014 společnost KLEMAT CZ pořídila LS 5 modulární systém pro laserový kompletní řez plechu s přípravou k instalaci přídavného modulu pro laserové zpracování trubek. Toto je vláknový (FIBRA) laserový zdroj IPG - YLS 3000. Jmenovitý výkon: 3000 W

Zpracovávaný materiál:

 • maximální rozměry zpracovávaného materiálu plechů o rozměrech minimálně 3000 x1500 mm
 • maximální tloušťka zpracovávaného materiálu (plechu) minimálně 15 mm

Laser LS 5 má dvojice automaticky výměnných stolů pro opracování plechů, zdroj laseru na bázi optických vláken bez pohyblivých částí a bez nutnosti pravidelných servisních prohlídek.

Díky tomu máme možnost dělení vysoko odrazivých materiálů typu hliník, měď, mosaz, bronz, ocel a nerezová ocel.

EAGLE iNspire

EAGLE iNspire je v současnosti naprosto bezkonkurenčně nejrychlejší laser na světe, který si od konkurence drží odstup minimálně o jednu třídu. Jedná sa o vysokodynamické a produktivní high-end laserové řezací centrum, které se vyznačuje těmito vlastnostmi:

 • Jako jediné laserové centrum ve své kategorii používá výhradně lineární pohony ve všech třech osách X / Y / Z. Ztrátové časy při polohování jsou eliminovány na nejnižší míru díky simultání rychlosti až 350 m/min a zrychlení os 60 ms-2 (6g)
 • Rám stroje je zhotoven jako odlitek z polymerbetonu (syntetický granit), který má až stonásobně vyšší koeficient tlumení vibrací a desetinásobně nižší tepelnou délkovou roztažnost ve srovnání s ocelovým rámem
 • Řezací most s řeznou hlavou je velmi tuhá, karbón – kevlarová konstrukce s maximální tuhostí a extrémně nízkou hmotností. Taková konstrukce má pozitívní dopad především na přesnost řezání a bezkonkurenční dynamiku os
 • Řezací hlava eVa je kompletně vyvinuta firmou EAGLE. Od samotného počátku byla koncipována pro povnolátkový laser, je tedy dokonale utěsněná a zároveň se vyznačuje nejvyšší vzdáleností ochranného sklíčka a tedy i čočky nad plechem, což má pozitivní dopad na jeho životnost
 • Pevnolátkové zdroje firmy IPG Photonics poskytují maximální možný výkon, účinnost a provozní spolehlivost. V nabídce je celé spektrum zdrojů od 1 kW až po 20 kW. Zdroje mají i integrované chlazení od IPG Photonics
 • K další redukci ztrátových časů dochází při extrémně rychlé výměně paletových stolů, kde jejich celková výměna trvá 9 sekund pro formát

EAGLE eVision 20kw je velmi produktivní, flexibilní a univerzální laserové řezací centrum, které se vyznačuje těmito vlastnostmi:

 • Jako jediné laserové centrum ve své kategorii používá výhradně lineární pohony ve všech třech osách X / Y / Z. Ztrátové časy při polohování jsou eliminovány na nejnižší míru díky simultánní rychlosti až 180 m/min a zrychlení os 30 ms-2 (3g)
 • Řezací most s řeznou hlavou je velmi tuhá ocelová konstrukce s maximální tuhostí a relativně nízkou hmotností. Taková konstrukce má pozitivní dopad především na přesnost řezání a dynamiku os.
 • Pevnolátkové zdroje firmy IPG Photonics YLS series poskytují maximální možný výkon, účinnost a provozní spolehlivost. Se zdrojem 20kw dokáže řezat téměř všechny mat. až do tl. 50mm. Při řezání používáme téměř ve všech případech dusík pro většinu řezných tl. Materiálu.
Stroj na laserové opracování trubek a profilů ADIGE LT8.20

Tento moderní Laserový systém s vysokou produktivitou je vybaven 3D řeznou hlavou, pro řezání trubek a profilů pod úhlem.

Stroj disponuje plně automatickým ovládáním procesu nakládání, opracování a vykládání hotových kusů s maximální flexibilitou použití.

Stroj je vhodný pro řezání následujících trubek a profilů – vč. otevřených profilů a speciálních profilů dle požadavku zákazníka:

 • Trubky od pr. 15mm do průměru 240mm
 • Profily s max délkou stěny 200 x 200mm
 • Plocháč od 40 x 5 do 200 x 12 mm
 • Profily C, a U od 30 x 20 do 200 x 150 mm
 • Profily L od 30 x 20 do 150 x 150 mm nebo 200 x 120 mm

Stroj je limitován maximální váhou kusu – 42kg na metr.

Používané výkresy jsou modely formátu STP. IGES, aj.

Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko 'Souhlasím se vším'.