Elektrochemické leštění

Další novinku v roce 2015 v našem výrobním procesu představuje technologie pro elektrochemické leštění. Toto zařízení navazuje na služby, které nabízíme v oblasti povrchových úprav nerezových materiálů – tryskáním (balatina) a mořením – ponorem. Technologie rozšiřuje možnosti v oblasti zpracování nerezových materiálů, zejména pak vysoký standart kvality leštění povrchu nerezových kovů. Leštění šablon je aplikováno v jedné uzavřené komoře a řízeno CNC jednotkou Siemens, která garantuje konstantní kvalitu leštění.

Zařízení je koncipováno pro úpravu dílů z ušlechtilé oceli skrze elektrochemické leštění v manuálním procesu s procesní lázní německého výrobce s dlouholetou tradicí, maximální důraz je kladen na kvalitu elektrolytu a jeho vlastnosti pro leštění při dodržení konstantních parametrů procesní lázně. Elektrolyt Exxx pracuje v teplotní oblasti od 50-75°C a musí být použita proudová hustota od cca. 3-40 A/dm2.

S velice výkonným usměrňovačem činní maximální střídavý proud 5.000 A, to znamená, že pro šarži může být zpracována plocha od cca. 500 dm2 s proudovou hustotou cca. 10 A/dm2. Při nižší proudové hustotě může být zpracováno pouze odpovídající velikost plochy pro šarži.

Pohyb elektrolytu v lázní zajišťuje systém probublávání, aby veškerá slepá místa byla řádně naplněna kapalinou. Oplachové lázně jsou vybaveny jak systémem ohřevu tak systémem probublávání.

Maximální důraz je zde kladen na životní prostředí, proto jsme se rozhodli investovat do uzavřeného vodního hospodářství, s vlastní výrobou demi-vody. Tento proces je zajištěn pomocí odpařovací stanici a reverzní osmózy, tak aby salinita oplachových vod dosahovala max. 5ms.

Maximální velikost leštěných dílů je 2000x1000x1000mm.

Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko 'Souhlasím se vším'.