3D měření

V rámci zlepšování kvality a rozšiřování služeb jsme v roce 2015 pořídili 3D měřicí rameno FARO Arm Edge 9 v sedmiosém provedení vč laserového skeneru, které nám umožňuje změřit prakticky všechno v prostoru a reálném čase. Na základě měrných hodnot jsme na vyžádání schopni předložit měrné protokoly k jednotlivým vyráběným dílům. Fiirma tímto nově nabízí novou službu – a sice zakázkové 3D měření.

Poslední generace laserového liniového skeneru umožňuje snímání až 560 000 bodů za sekundu a následný datový přenos dále do měřícího systému. Systém plně podporuje online skening přes rozhraní USB, Bluetooth® a WiFi. Vestavěna automatická regulace intenzity vyzařovaného laseru a při použití software Polyworks® vizuální navigace při skenování. Systém není nutné kalibrovat před začátkem každého měření. Dokáže lépe skenovat tmavé a reflexní povrchy, dále se vyznačuje vysokým rozlišením a vysokou přesností. Možnost měření oběma senzory, skener je ale odnímatelný - v případě potřeby je možné měřit pouze dotekem. Zařízení je vybaveno automatickou kompenzací teploty, tak aby byly měrné hodnoty přesné. Rameno je přenosné (mobilní a plně polohovatelné v prostoru, což zajišťuje maximální mobilitu a flexibilitu oproti klasickým stacionárním 3D měřícím systémům, které vyžadují čisté, klimatizované prostředí, bez jakýchkoliv otřesů.

Některé z jedinečných vlastností tohoto zařízení jsou:

  • rameno kompenzuje v reálném čase rozdílnou teplotní roztažnost jednotlivých komponentů stroje
  • ramena nemá dorazy, takže tam, kde je to konstrukčně možné, lze jejich klouby otáčet bez omezení
Měření drsnosti – drsnoměr Diavite DH 8 s jednotkou VHF

Přístroj DH-8 – je drsnoměr střední třídy, s jednotkou VHF, která umožňuje měření drsnosti povrchu na lineárních i zakřivených plochách. Zařízení obsahuje indikátor polohy snímače a má zabudovanou termotiskárnu pro okamžitý tisk naměřených hodnot. Data lze přenést do počítače a dále zpracovávat.

Zařížení umožňuje měření těchto hodnot:

  • ISO/DIN: Ra, Rz (DIN), Rmax, R3z, Rt, Rq (RMS), Rk, Rp, Rv, Rpk, Rvk, MR1, MR2, Rpc, C1, C2, Traganteil Rmr, C0, Cz
  • JIS: Ra (JIS), Rz (JIS)
  • ISO 12085: R, AR, Rx

Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko 'Souhlasím se vším'.